Tłumaczenie strony

Frezowanie i toczenie CNC

Specjalizujemy się w frezowaniu elementów.  Wykonujemy rozmaite kształty: kanaliki, rowki, uzębienia, wszystko w zależności od danego projektu. Dlatego, dzięki szerokiej gamie profesjonalnych narzędzi skrawających i oprzyrządowań, potrafimy osiągnąć najlepszą możliwą jakość i dokładność wyrobu.

Pracę wykonujemy na specjalistycznych maszynach MAZAK, DMG, HAAS czy SPINNER. Głównymi odbiorcami są firmy niemieckie, w związku z czym najwyższy priorytet stanowi, tak samo jak dla firm polskich, jakość i szybkość wytworzenia, precyzja wykonania i niezawodność działania. Dzięki takiej postawie uzyskujemy przewagę nad konkurencją.

Zakres usług

Stosowanie najnowszych technologii w połączeniu z nowoczesnym parkiem maszynowym umożliwia wyfrezowanie praktycznie dowolnej bryły, detalu. W związku z tym stosujemy frezowanie 5 osiowe, pomaga zwiększeniu jakości i wydajność produkcji.

Frezowanie:

Lmax = 1400 mm; Smax = 1400 mm; H max = 1400 mm; waga max 2200 kg

Wykonujemy frezowanie według dokumentacji klienta, nie boimy się skomplikowanych zleceń.  Zapewniamy profesjonalne podejście do realizowanych zadań. 

Toczenie zewnętrzne, wewnętrzne, kształtowe, rowkowanie, kanałki, wiercenie, przecinanie, gwintowanie oraz obróbka czołowa.

Toczenie:

Dmax = 780 mm; Lmax = 1800 mm; waga max 400 kg

Wykonujemy toczenie według dokumentacji klienta, nie boimy się skomplikowanych zleceń.  Zapewniamy profesjonalne podejście do realizowanych zadań.

Szlifowanie stosuje się do obróbki stalowych przedmiotów hartowanych (np. narzędzi skrawających), do zdzierania niewielkiej ilości materiału z przedmiotów walcowanych, kutych lub odlewanych oraz do obróbki wykańczającej przedmiotów metalowych (gładzenie, dogładzanie i docieranie).

Wykonujemy gwinty metryczne, calowe zewnętrzne, wewnętrzne w różnych materiałach.

Grawerowanie to osiągnięcie pożądanego napisu lub wzoru na zadeklarowanej płaszczyźnie.

Wykonywanie oprzyrządowania technologicznego

Wykonywanie oprzyrządowania do obróbki plastycznej: wykrojniki, tłoczniki itp.

Świadczymy również usługi skrawaniem tworzyw konstrukcyjnych  i wysokotemperaturowych spośród, których można wymienić: PA 6G, PA 6, PA 66, POM C, POM H, PET, PE 1000, PE 500, PE 300, PP, PTFE, PVDF, PEEK oraz ich domieszki w postaci: włókien szklanych, włókien węglowych, grafitu, teflonu, dwusiarczku molibdenu, oleju co ma znaczący wpływ na ich właściwości. Istnieje możliwość doboru materiału na podstawie warunków pracy maszyny/urządzenia oraz rozpoznania materiału z dokumentacji technicznej klienta. 

W przypadku produkcji seryjnej zakład Fumo z Ostrzeszowa zapewnia bardzo wysoką wydajność, powtarzalność i dokładność wytworzonych części. Po zakończeniu procesu produkcji, detale poddawane są wnikliwej kontroli zapewniając najwyższą jakość.